21 лютого в Інституті відбувся організований кафедрою загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін воркшоп, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Захід зібрав студентів та викладачів Інституту.
Мета воркшопу – зміцнення державотворчої функції української мови, мов корінних народів і національних меншин, що проживають на території України, взаємозбагачення їхніх національних культур, консолідація спільних зусиль у сфері відродження самобутніх традицій та звичаїв, формування фундаменту єдності, миру та інституційної основи національного та суспільного буття.
Модератором Круглого столу виступила викладач Болдирева В.М., яка проінформувала учасників, що сьогоднішнє свято бере початок від трагічних подій 1952 року в Бангладеш, де влада жорстоко придушила мітингувальників, які протестували проти заборони на використання в країні своєї рідної мові. За пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
Слід усвідомлювати, що мова є безпосереднім виразником єдності будь-якої спільноти. Залишаючись відкритими перед світом, нам потрібно водночас зберегти власну культурну самобутність та невичерпне розмаїття українського слова.
Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
Діапазон обговорюваних питань був широким: від лінгвістичних до культурно-історичних. Майже всі доповідачі у своїх виступах зазначили , що мова – це історія народу, його світогляд, його національні звичаї, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Визнання й пошана всіх мов є ключем до збереження миру!
Захід відбувся в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням всіх присутніх.