Модератором заходу була викладач кафедри «Правознавство» Болдирева В. М., яка наголосила, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. У сучасному суспільстві, заснованому на знаннях, грамотність є основою для більш справедливого, всеосяжного і стійкого миру.
Грамотність дозволяє людям змінити мислення, світогляд, отримати доступ до інформації, розширити свої життєві можливості.
Вікторія Михайлівна зауважила, що за даними ООН за 2020 рік, Україна входить в десятку найбільш освічених країн світу, проте ми й досі припускаємось помилок, які слід виправляти і вдосконалювати нашу грамотність і цей процес є неперервним.
Об’єктивні чинники, що негативно впливають на грамотність українців – це сучасний цифровий світ, який дозволяє забувати базові правила, виправляючи автоматично наші помилки.
Знання рідної мови – основний критерій грамотності, а найчастіші помилки – це русизми, проте ці огріхи не такі вже приголомшливі, як були раніше, найпоширенішими помилками українців є суржик і хибна реклама, що завдають шкоди освіченості українців.
Щоб покращити грамотність присутні інтерактиву легко і правильно засвоїли особливості змінювання однієї з найпідступніших частин мови – числівників; склали активний словничок фраз, позбавлених русизмів; жваво, сучасно а головне, правильно навчились вживати фемінітиви; бездоганно здолали тест з багатьох питань «А на скільки гарно ви знаєте мову?»
Також, під час заходу перевірили практичні навички володіння мовою, а саме:
- вживання фемінітивів,
- особливості і не можливості перекладу «вишуканих» українських слів на інші мови,
- сталі вислови, які помилково вживають українці,
- підсумували тест на правильне вживання наголосу та призвіщ.
Ми впевнені, що наша студентська молодь цінує знання, ерудованість, грамотність. А це ще одна мотивація, щоб сумлінно навчатися!
Проте і викладачам було цікаво перевірити свої знання щодо володіння українською мовою.