Адреса:

м. Чернігів, вул. Промислова,17

Телефони:

(0462) 677-179, (0462) 677-315

Пошта E-mail:

[email protected]

Меню

Наукова та методична діяльність

  • Головна
  • Новини
  • Оглядова екскурсія до обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка студентів першого курсу Чернігівського інституту МАУП

14-11-2018

 

305 Переглядів

14 листопада в бібліотеці було організовано екскурсію для студентів – першокурсників на чолі з викладачем кафедри «Гуманітарної та фундаментальної підготовки» Болдиревою В.М.

viber image 0

Мета цього заходу – ознайомити студентів зі структурою бібліотеки та правилами користування; прищепити навички самостійного інформаційного пошуку в автоматизованих бібліотечних системах, базах даних і мережі Інтернет; підвищити рівень інформаційної культури студентів.

Оскільки, навчання, пошук інформації, наукові дослідження неможливі без інформаційних джерел, і основним джерелом є книга. Хоча сьогодні, традиційна книга дещо втрачає свої позиції по відношенню до інших високотехнологічних засобів комунікації, вона в той же час продовжує залишатися оптимальною формою збереження культурного спадку, є незамінним елементом розвитку культури, накопичення і поширення знань. Таким чином, книга у всіх її видах, друкарському і електронному, залишається унікальним, історично сформованим універсальним засобом фіксації, збереження і передачі в часі й просторі суспільних надбань та цінностей.

viber image 2

Під час екскурсії студенти дізналися як стати читачем бібліотеки, завітали до зали каталогів бібліотеки, де їм розказали про основні правила роботи з каталогом, розповіли про багатий книжковий фонд бібліотеки. Ознайомили з комп’ютерним відділом. У довідково-бібліографічному відділі розповіли про тематичний підбір матеріалу, правила оформлення літератури, про можливості електронних зв’язків з іншими бібліотеками, дистанційний доступ до їх ресурсів. У відділі рідкісної книги студенти заворожено слухали розповідь про унікальні видання, збережені у бібліотеці, розглядали старовинні книги, видані у різні століття, порівнювали їх, розглядали великі та крихітні видання, дивувалися технологіям їх створення. Студенти завітали до художнього відділу, у якому їм запропонували отримувати доступ до великого творчого світу, тримаючи у руках книгу. Відділ іноземної літератури запропонував використання літератури іноземними мовами, можливості читати твір мовою оригіналу. Закінчилась екскурсія у книгосховищі, де молодь захоплено дивилися на полиці, які заповнюють тисячі книг.

viber image

Екскурсанти були щиро вдячні за надзвичайно цікаву, змістовну, пізнавальну екскурсію, яку провела головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Утиро Н.О.

ПОДІЛИТИСЯ
© МАУП Чернігів 2020