Адреса:

м. Чернігів, вул. Промислова,17

Телефони:

(0462) 677-179, (0462) 677-315

Пошта E-mail:

[email protected]

Меню

Наукова та методична діяльність

  • Головна
  • Новини
  • Етер «Бібліотайм» До Дня вшанування героїв опору окупації Криму (26 лютого)

23-2-2021

 

435 Переглядів

В етері «Бібліотайм» Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка 23.02.2021р. відбувся освітньо-виховний захід до дня вшанування героїв опору окупації Криму.

Модератор заходу, співробітник бібліотеки, поставила низку питань кандидату історичних наук, завідувачу кафедри загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін Чернігівського інституту МАУП Ямпольцю П.В.

В розмові, зокрема зазначалось, що День вшанування героїв опору окупації Криму (26 лютого) відзначають з 2020 року, тобто з часу видання президентом України відповідного указу.

П.В. Ямполець нагадав про події періоду Революції Гідності, які надихнули президента України запровадити день вшанування на державному рівні.

А саме, 26.02.2014 року беззбройні громадяни нашої країни вийшли під стіни Верховної ради АРК в місті Симферополь з мирним протестом проти прагнень проплачених Росією мітингарів – сепаратистів (під прикриттям «зелених чоловічків») відокремити півострів Крим від України. Вже тоді загинуло два українця. Це був приклад героїчної жертовності наших громадян заради української держави,  її свободи і незалежності.

Під час бесіди висвітлювалисьі інші важливі події тих днів. Зокрема, глядачі (мережа YouTube) зможуть почути відповіді на наступні питання:

  1. Як формувався кримський рух спротиву окупації у 2014 році?
  2. Як насправді Крим опинився під контролем Росії та чим обернулося це для його мешканців? Хто допомагав у цьому російським силам?
  3. Які методи застосовували російські спецслужби та силовики щодо мирних громадян на півострові?
  4. Як через російську анексію півострова руйнувалися кримські родини, долі та життя? Що примушувало кримчан покидати свої домівки?
  5. Прокоментуйте проросійські міфи -«М.Хрущов подарував Крим Україні», «Крим Наш», «Крим завжди належав Росії» і т.і.
  6. Крим повернеться під контроль України? Як Ви, гадаєте?
  7. Ваша оцінка щодо анексії Кримського півострова, як історика?
ПОДІЛИТИСЯ
© МАУП Чернігів 2020