Адреса:

м. Чернігів, вул. Промислова,17

Телефони:

(0462) 677-179, (0462) 677-315

Пошта E-mail:

[email protected]

Меню

Наукова та методична діяльність

5-12-2016

 

380 Переглядів

Студенти Чернігівського інституту МАУП відвідали мовно-літературний захід

У понеділок, 7 листопада 2016 року, напередодні свята дня української писемності та мови, студенти та викладачі інституту відвідали мовно-літературний захід, що проходив в бібліотеці ім. М.Коцюбинського.

Мета заходу – заохотити молодь до вивчення рідної мови та читання української літератури, відродити почуття національної гідності, віри у творчі сили народу, сформувати внутрішню потребу постійного удосконалення мовної культури.

Організатор заходу - Зіневич Людмила Василівна - розповіла присутнім про видатного сина нашої країни Юрія Володимировича Шевельова - славіста-мовознавця, історика української літератури, літературно-театрального критика, активного учасника діаспорного наукового та культурного життя. У своїх працях він дослідив ідею окремішності кожної мови, наголосив, що українська мова є самобутньою, неповторною, самостійною, окремою мовою.

Бібліотекарі презентували присутнім книжково-ілюстративну виставку, присвячену українським письменникам. Усі мали змогу насолодитися декламуванням українських віршів про нашу рідну мову. Також прозвучала гарна українська пісня.

Незнання історії України, народних традицій та обрядів, погане або ніяке володіння українською мовою – ось те підґрунтя, на якому проростають паростки національного нігілізму. Дуже прикро, коли доводиться бачити зневажливе ставлення до рідної української мови. Серед людей панує примітивний російськомовний жаргон, а це є одним із свідчень духовної кризи суспільства. Проте, душа щемить і боляче від того, що зневажають українську мову ті, хто говорять «суржиком», кому байдуже до статусу української мови, хто ладен забути своє рідне слово у бездумній гонитві за західним зразком: «Хай хоч гірше – аби інше».

Наприкінці мовно-літературного заходу організатор наголосила, що мова зберігає історію країни і є свідком усіх реальних подій. Тому знання мови і вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини.

ПОДІЛИТИСЯ
© МАУП Чернігів 2020