Адреса:

м. Чернігів, вул. Промислова,17

Телефони:

(0462) 677-179, (0462) 677-315

Пошта E-mail:

[email protected]

Меню

Наукова та методична діяльність

  • Головна
  • Новини
  • Круглий стіл до Дня соборності та Свободи України на тему: «Соборність України: студентський погляд на історичні та актуальні проблеми»

21-1-2022

 

496 Переглядів

Засідання круглого столу, приурочене до Дня Соборності та Свободи України відбулось 21 січня 2022 року в Чернігівському інституті МАУП. Подія була організована студентською радою Інституту. Активну участь у заході взяли викладачі й студенти.

На зустрічі були розглянуті питання наукового стану розробки даної проблеми, історичного і сучасного осмислення соборності, боротьби за єдність та незалежність, зв’язок із подіями 2014–2021 рр., а також наукові пошуки та громадська активність студентів. Різнобічність тем для обговоренная спонукали учасників засідання до важливих історичних та політичних дискусій.

Ідею соборності на засіданні круглого столу представляли студенти з різних аспектів, зокрема сучасна молодь звернула увагу на проблему необізнаності багатьох українців щодо події Злуки ЗУНР і УНР, яка відбулась 1919 року і в результаті якої щорічно 22 січня відзначається День соборності України.

Розглядали студенти втілення ідеї єдності у творах письменників, журналістів, волонтерів, суспільно-політичних заходах (зокрема на прикладі «Живого ланцюга», утвореного українцями зі Львову до Києва 1990 року), в подальших історичних подіях (зокрема, відзначивши роль «шістдесятництва» для незалежності України).

А ще – підкреслили надзвичайно важливу роль молоді як консолідуючої сили суспільства, яка має пам’ятати минуле, аби розуміти сучасне і прогнозувати майбутнє.

Модерував захід викладач Маклюк О.В., підтримуючи жваву дискусію серед студентів та заохочуючи їх до роздумів над звичайними, здавалося б, словами такими, як «вибір», «свобода», «консолідація», «об’єднання» та ін.

Загалом цей захід залишив лише позитивні враження у всіх його учасників.

ПОДІЛИТИСЯ
© МАУП Чернігів 2020