Адреса:

м. Чернігів, вул. Промислова,17

Телефони:

(0462) 677-179, (0462) 677-315

Пошта E-mail:

[email protected]

Меню

Наукова та методична діяльність

  • Головна
  • Новини
  • Круглий стіл до Дня соборності та Свободи України на тему: «В єдності сила!»

20-1-2023

 

163 Переглядів

20 січня 2023 р. студенти і викладачі Північноукраїнського інституту МАУП взяли участь у міжвузівському науковому круглому столі на тему: «В єдності сила!» До Дня Соборності України та Дня пам'яті героїв Крут.

Захід відбувся у приміщенні Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за присутності провідних фахівців з даної проблематики, викладачів та студентів закладів вищої освіти міста Чернігова і представників Українського інституту національної пам’яті.

Модераторами круглого столу виступили Заваліна Н.П., головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка та Ямполець П.В., кандидат історичних наук, завідувач кафедри загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін Північноукраїнського інституту МАУП. На початку заходу Ямполець П.В. запропонував план роботи та встановив регламент виступів, обговорень і запитань.

Під час роботи круглого столу було заслухано інформаційні повідомлення та проглянуто презентації учасників. Значний інтерес у присутніх викликали доповіді Бутка С.В. та Горобця С.М., провідних співробітників Українського інституту національної пам’яті, а також представника від Північноукраїнського інституту МАУП: Ямпольця П.В. «Соборність як засадничий принцип української національної ідеї».

Учасники круглого столу констатували, що прагнення нації до єдності в одній державі надихає сучасних громадян України боротися з російськими загарбниками, а бій під Крутами, без сумніву, є символом опору агресорам.

Підводячи підсумки круглого столу, Ямполець П.В. нагадав присутнім, що в української держави є споконвічний ворог, який зазіхає на її соборність, який відмовляє українцям в праві на існування і проти якого є лише одна зброя – це потужний спротив всього народу на фронті і в тилу.

Також присутні відвідали виставку присвячену до Дня Соборності України в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка на тему: «Соборна і свята, моя ти Україно...». Розділи виставки широко висвітлюють сторінки історії українського державотворення, книги провідних українських учених, присвячені темі Соборності і революційних подій в Україні 1917–1921 рр. Література й періодичні видання спонукають замислитися над історією нашої країни, сьогоденням.

ПОДІЛИТИСЯ
© МАУП Чернігів 2020