13 травня, напередодні святкування Дня Європи, в Інституті відбувся, організований кафедрою загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін, круглій стіл.
Мета: розширювати знання студентів про європейські країни, традиції, звичаї; розвивати громадянську позицію, почуття відповідальності за спільне майбутнє та відчуття європейського громадянства; формувати усвідомлення власної ролі й значення в житті суспільства; виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, свідомого громадянина України та Європи.
Модератором заходу Болдиревою В.М. було зазначено, що відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а й за духом, історією, спільними цінностями, адже українській народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.
Цей день, на відміну від міжнародних днів, запроваджених ООН та ЮНЕСКО, або державних і релігійних свят, не покликаний захищати когось від чогось або вшановувати чиюсь пам’ять. Для України це скоріше день-нагадування, день-знак, день-вектор як для країни, котра прагне стати повноправною частиною європейської спільноти і має на це всі права та підстави.
Цей день ілюструє стратегічний курс України на зближення з країнами Європейського Союзу та подальший вступ у ЄС та запровадження безвізового режиму з усіма європейськими країнами.
Доповідачами, здобувачами вищої освіти III і IV курсів, були висвітлені питання історії святкування Дня Європі в Україні, найпопулярніші і найбільш впізнавані пам’ятки Європи, а також обговорили питання англомовних країн Європи і дискутували над питанням єдиної універсальної мови для європейських країн.