Адреса:

м. Чернігів, вул. Промислова,17

Телефони:

(0462) 677-179, (0462) 677-315

Пошта E-mail:

[email protected]

Меню

Наукова та методична діяльність

  • Головна
  • Новини
  • Онлайн-інтерактив з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови

21-2-2023

 

154 Переглядів

21 лютого 2023 року в Північноукраїнському інституті МАУП відбувся онлайн-інтерактив з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови.

Реалії сьогодення вимагають усвідомлення того, що мова є безпосереднім виразником єдності будь-якої спільноти, послуговуючись рідною мовою, ми залишаємось відкритими перед світом, водночас зберігаємо власну культурну, самобутність та невичерпне розмаїття українського слова. Мова – це історія народу, в ній відбито його життя.

Водночас нищення української мови в Україні – одна із складових гібридної війни. Тому утвердження рідної мови як державної  та мови міжетнічного спілкування й порозуміння є елементом національної безпеки України.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зауважив про виборювання українцями свого права говорити українською понад 350 років, відстоювати це право має кожен громадянин, адже, як відомо, без мови рідної й народу рідного нема. Захищати і дедалі утверджувати українську мову як державну – це є наше спільне завдання на сьогодні.

Із вступним словом виступила модератор заходу, викладач Болдирева В.М. До привітань приєдналися викладачі та студентство. Вікторія Михайлівна запропонувала наступні питання для обговорення:

- Деякі з причин небажання говорити українською
- Дотримання мовного законодавства закладами вищої освіти
- Новизна українського правопису
- Деякі складні випадки синтаксичного керування
- Наголоси
- Таємниці української абетки тощо.

Під час  онлайн-заходу прозвучали цікаві факти про значення і роль української мови у світі,  висловлення сучасних письменників, провідних діячів української культури про мову.

Захід продовжився ліричним марафоном: студенти і викладачі захоплено та натхненно читали  поезію  українською мовою.

Вікторія Михайлівна закликала всіх невпинно утверджувати нашу мову, щоб українське слово служило єднанням між поколіннями, возвеличувало нашу славну державу та незламних українців!

ПОДІЛИТИСЯ
© МАУП Чернігів 2020