Захід розпочався зі вступного слова к.е.н., доцента Назарко С.О., яка наголосила на тому, що протистояти маніпуляціям, розрізняти фейки, цінувати якісну інформацію, поширювати медіа грамотність – частина життя сучасної людини.
Медіаграмотна людина ніколи не буде пасивним споживачем контенту. Навпаки, вона усвідомлено обирає інформацію і приймає рішення, уміє критично мислити і, що дуже важливо, має власну аргументовану думку.
Метою заходу стало вироблення узгоджених підходів до розуміння сутності та змісту феномену гібридної війни в контексті сучасного цивілізаційного протиборства між Російською Федерацією як країною-агресором й демократичною світовою спільнотою.
У ході фахових дискусій предметом найбільш зацікавленого та ґрунтовного обговорення стали наступні питання:
– політико-ідеологічного підґрунтя гібридної війни Російської Федерації проти міжнародного правопорядку;
– інформаційна складова гібридної війни Російської Федерації: викривлення реальності та деструктивної пропаганди в арсеналі політики Москви;
– економічні компоненти гібридної війни й експансійні механізми у досягненні військово-політичних цілей Російської Федерації;
– силовий розвиток гібридної війни Російської Федерації – «гаряча» фаза сценаріїв «керованого хаосу».
Підводячи підсумки роботи воркшопу, учасники підкреслили конструктивність проведеного обговорення проблемних питань, що стосуються стратегії й тактики протидії гібридним викликам та загрозам, а також застосування проактивного підходу у протиборстві з агресором.