Адреса:

м. Чернігів, вул. Промислова,17

Телефони:

(0462) 677-179, (0462) 677-315

Пошта E-mail:

[email protected]

Меню

Наукова та методична діяльність

  • Головна
  • Новини
  • У Чернігівському інституті МАУП проведена лекція-бесіда присвячена Всеукраїнському дню боротьби із захворюваністю туберкульозом

24-3-2021

 

697 Переглядів

З метою запобігання захворюваності на туберкульоз в Чернігівському інституті МАУП проводилась інформаційно-просвітницька робота серед студентської молоді. На зустріч запросили кваліфікованого медичного працівника-інфекціоніста Чернігівської районної лікарні Олексієнко Іванна Миколаївна.

Головна мета даного заходу полягає в тому, щоб змінити ставлення студентів до власного здоров’я, запобігти виникненню і поширенню туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання, ведення здорового способу життя. Адже туберкульоз – це соціально небезпечна інфекційна хвороба, яка може вражати всі верстви населення – від найбідніших та соціально неадаптованих до заможних і успішних.

Запрошений на зустріч зі студентами лікар-інфекціоніст охарактеризувала основні джерела зараження і симптоматику хворих на туберкульоз, а також окреслила основні профілактичні заходи, які сприяють уникненню хвороби та її лікуванню та у доступній формі розповіла про:

- необхідність відмовитись від шкідливих звичок – паління, вживання наркотичних та токсичних речовин, зловживання алкоголем та енергетичними напоями;

- дотримуватись режиму регулярного та повноцінного і правильного харчування – відмовитись від сухариків, чіпсів, готових напівфабрикатів та вживати вітаміни відповідно до сезону й особливостей нашого регіону;

- позитивний вплив на організм мають і регулярні фізичні вправи, загартування, дотримання особистої гігієни;

- щорічне флюорографічне обстеження.

Вона зауважила, що саме це і є головні складові міцного здоров’я.

Іванна Миколаївна підкреслила у своєму виступі, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Рання діагностика виявляє початкові форми туберкульозу (без розпаду легеневої тканини та виділення паличок Коха). Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування.

Лікар-інфекціоніст ознайомила присутніх з проблемами та методами боротьби з цією небезпечною хворобою, розповіла про стан захворювання в цілому по Україні та у Чернігівській області зокрема.

Однак, як підсумував доповідач, туберкульоз хоч і є інфекційним захворюванням, але він виліковний. Головне – вчасно звернутися до лікаря, хоча б один раз на два роки проходити профілактичне флюорографічне обстеження і дотримуватися елементарних правил гігієни.

Наприкінці лікар відповіла на численні запитання.

ПОДІЛИТИСЯ
© МАУП Чернігів 2020