Адреса:

м. Чернігів, вул. Промислова,17

Телефони:

(0462) 677-179, (0462) 677-315

Пошта E-mail:

[email protected]

Меню

Наукова та методична діяльність

  • Головна
  • Новини
  • Відкритий науковий семінар-диспут на тему: «Голодомор 1932-1933 рр.: жнива скорботи»

23-11-2022

 

258 Переглядів

23.11.2022 року у Північноукраїнському інституті імені Героїв Крут ПрАТ "ВНЗ" МАУП" для студентів, науково-педагогічних працівників та співробітників закладу була проведена зум-конференція, присвячена дев'яностій річниці пам’яті жертв голодомору на тему "Голодомор 1932-1933 рр.: жнива скорботи".

Модератор заходу, завідувач кафедри загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін, кандидат історичних наук Ямполець П.В. наголосив, що згідно указу президента України, щорічно, у четверту суботу листопада (в цьому році – 26.11.2022) відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Цим фактом увічнюється світла пам’ять всіх українців, які постраждали і загинули від штучних голодоморів, влаштованих комуністичною владою в Україні у першій половині ХХ століття.

На початку заходу присутнім показали фільм  знятий комунікаційною кампанією Міністерства інформаційної політики України.

В ході семінару, були заслухані доповіді наступних студентів: Меркун А. "Меню" голодомору: харчові сурогати"; Самійленко М. "Голодомор 1932-1933 рр: причини і наслідки"; Іващенко П. "Голодомор 1932-1933 рр. на Чернігівщині".

Наведені студентами факти і зроблені ними акценти на причинах та наслідках голодомору переконливо доводять злочинну сутність тодішньої радянської влади, яка була окупаційною, по суті, для українців.

Ямполець П.В., підводячи підсумки зум-конференції підкреслив, що майбутнє української держави та виживання нації (з огляду на споконвічного ворога-сусіда та розв'язану ним відкриту агресію), можливе тільки в сім’ї вільних європейських народів через інтеграцію України у відповідні структури - НАТО і ЄС.

Загалом, розглянуті в ході зум-кенференції проблеми, знайшли живий відгук та відповідну реакцію серед аудиторії. В цілому, захід пройшов на належному науково-методичному і патріотично-виховному рівні.

ПОДІЛИТИСЯ
© МАУП Чернігів 2020