Адреса:

м. Чернігів, вул. Промислова,17

Телефони:

(0462) 677-179, (0462) 677-315

Пошта E-mail:

[email protected]

Меню

Наукова та методична діяльність

  • Головна
  • Новини
  • ZOOM-круглий стіл присвячений Дню пам’яті і примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

6-5-2021

 

333 Переглядів

6 травня до Дня пам’яті і примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбувся zoom-круглий стіл під.

Його організаторами виступили кафедра «Загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін» на чолі з завідувачем кафедри, к.іст.н. Ямпольцем П.В. та Студентською радою Інституту.

Присутні з вдячністю згадали тих, хто віддав власне життя за щасливе майбутнє своїх нащадків.

Мета круглого столу: відмова від радянських стереотипів та міфів у трактуванні історичних подій щодо ролі Українського народу у перемозі антигітлерівської коаліції над нацизмом; забезпечення організації широкого інформування населення міста, представників громадськості, ветеранів про встановлення в Україні Дня пам'яті і примирення, консолідація суспільства навколо ідеї захисту України; переосмислення подій Другої світової війни, чесний діалог навколо складних сторінок минулого.

У виступах та цікавих дискусіях брали участь наступні студенти: Смалько В. з доповіддю на тему «Окупаційний режим в Україні за часів 2-ї світової війни»; Карпенко М. «Українська повстанська армія у 2-й світовій війні»; Горицький А. «Партизанський рух на Чернігівщині: міфи та реальності»; Лавриненко Ю. «Підсумки 2-ї світової війни для України»; Михайлюк К. «Внесок українців в перемогу 2-ї світової війни».

Узагальнюючи та підсумовуючи виступи Ямполець П.В. зазначив: «зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює зі східним агрессором, яка посягає на нашу територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і потенційно загрожує миру у всій Європі. 

Ця боротьба триває щоденно вже сім років і ми не маємо права програти, бо, як і 76 років тому, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Історія вчить, що Український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні».

ПОДІЛИТИСЯ
© МАУП Чернігів 2020